aké výhody a jaká rizika s sebou nese půjčka ihned na účet?

Jaké výhody a jaká rizika s sebou nese půjčka ihned na účet?

Pro toho, kdo se s půjčkami nijak často nepotkává nebo dokonce potřebuje řešit jakoukoliv finanční nouze poprvé, může být slovíčko „ihned“ u úvěru s názvem sms půjčka ihned na účet docela zavádějící. Po přečtení názvu tohoto produktu je totiž někdy těžké si představit, co tím úvěrová společnost vlastně myslí. Pojďme se tedy na tento typ půjčky podívat a hlavně si vyzdvihnout její výhody, ale také rizika. Najdeme u ní totiž obojí.

O jakou půjčku tedy vlastně jde?

Z názvu této půjčky plyne, že jde o něco velmi rychlého. A ano, je to tak – půjčka ihned znamená, že poskytovatel úvěru posílá klientovi peníze na účet ihned po schválení půjčky, o kterou klient požádal. A i proces schvalování je velmi rychlý. Proč? Protože jde vždy jen o menší obnos financí, ve většině případů do pěti, deseti, maximálně dvaceti tisíc. U takto nízkých částek totiž není nutné nijak důkladně zkoumat klientovu bonitu. Většina lidí totiž disponuje majetkem, jehož prodej v případě exekuce bohatě pokryje dlužnou částku.

Jak rychle může půjčka dorazit k samotnému žadateli?

Jak rychle dorazí peníze na účet klienta, to už je pak věcí převodu peněz z účtu na účet – a ten obstarávají banky. Úvěrová společnost tento proces už nijak ovlivnit nedokáže. Pokud má klient stejnou banku, u jaké má účet i poskytovatel úvěru, půjde o vteřinovou záležitost. A vzhledem k tomu, že schvalovací proces trvá většinou jen několik minut, maximálně desítek minut, mohou být peníze na účtu třeba do patnácti minut od online podání žádosti. A to je obrovskou výhodou této půjčky.

Jakmile je ale potřeba provést mezibankovní převod, tedy převést peníze z bankovního účtu u jedné banky na účet u banky jiné, může to trvat i 24 hodin. Ale zanedlouho by měl být i v České republice spuštěn projekt rychlejších mezibankovních převodů, které by za mírný poplatek měly probíhat v podstatě v reálném čase.

Výhody půjčky ihned na účet jsou lákavé

Výhody této sms půjčky mohou být opravdu velké. Jde v podstatě o okamžité řešení finančních problémů, kdy klient potřebuje cokoliv zaplatit, doplatit, ale právě mu na účtu ani v hotovosti nezbývá dost peněz. A do výplaty je ještě několik dní. V případě, kdy má klient stejnou banku jako poskytovatel úvěru, může mít peníze na účtu téměř hned, tedy třeba i během nákupu v obchodním centru, kdy potká velmi výhodou cenovou akci na zboží, které má už dlouho vyhlédnuté.

Mezi další výhody lze zařadit fakt, že někdy je půjčka ihned na účet bez poplatku. Ale nejde o pravidlo, proto je nutné vždy řádně číst nabídku každého z poskytovatelů. A konečně třetí výhoda: produkt určen v podstatě všem. Vzhledem k nízkým obnosům půjčky na ni dosáhne vlastně téměř každý. Odpadá tedy obava o to, jestli schvalovací proces dopadne dobře.

Najdeme však i mnoho rizik a nevýhod

Nevýhody těchto půjček jsou nasnadě: vzhledem k tomu, že se jedná o produkt, kde se bonita klienta nijak důkladně nezkoumá, může tento úvěr získat i člověk, který se v dalším měsíci nebude schopen vyrovnat s vysokou splátkou. Půjčky ihned na bankovní účet totiž bývají splatné většinou do jednoho měsíce. A to včetně všech úroků a poplatků, pokud jsou s nimi spojeny.

Další nevýhodou je samozřejmě vysoká cena takovéhoto úvěru. Riziko pro poskytovatele půjčky je celkem velké, proto si od klienta nechá zaplatit tu skutečnost, že riziko podstoupí. Že půjčí někomu, u koho si není zcela jist, že peníze včas a bez potíží vrátí.

A jaká rizika pro klienty? Logicky plynou z nevýhod tohoto typu úvěru: riziko neschopnosti splatit v tak krátké době celou půjčku i s poplatky a úroky. Pokud se včasné splacení nevydaří, nastupují pak sankce v poměrně vysokých částkách. A rozvine se spirála navyšování dluhu, která může skončit i exekucí. Je nutné myslet na fakt, že většina lidí, kteří museli vyhledat pomoc v Poradně při finanční tísni, si vzala některou z hojně nabízených rychlých půjček, mezi které patří právě i tento typ půjčky.

Půjčky – Magazín >

Rychlá půjčka 300000 Kč na cokoliv ještě dnes

Rychlá půjčka 300000 Kč na cokoliv ještě dnes

Rychlá půjčka 300000 Kč na cokoliv může být vyplacena na bankovní účet ještě dnes. Podle půjčky, kterou si žadatel vybere ...
Celý článek
/ Půjčky - Magazín
Půjčka 1500000 Kč na účet ihned online

Půjčka 1500000 Kč na účet ihned online

Půjčku 1500000 Kč na účet lze získat ihned a zcela online již po schválení žádosti o tuto půjčku a podpisu ...
Celý článek
/ Půjčky - Magazín
Půjčka 1000000 Kč - milion korun okamžitě na účet

Půjčka 1000000 Kč – milion korun okamžitě na účet

Půjčku 1000000 Kč, tj. až milión korun lze získat okamžitě na účet během pár dní. Pokud ale žadatel nemá nemovitost, ...
Celý článek
/ Půjčky - Magazín

Copyright © 2020 | First Mag designed by Themes4WP